Bookmark and Share

Yeni ses kaydı, Başbakan ile Bozdağ arasında

İddiaya göre, Başbakan yeni çıkan ses kayıtlarında Bekir Bozdağ'a talimatlar veriyor. Başbakan Erdoğan'ın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a bir savcının dosyadan çekilme dilekçesinin kabul edilmemesi yönünde direktif verdiği öne sürülen bir ses kaydı yayımlandı.

Pop10 Haber

Başbakan Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ arasında geçtiği iddia edilen bir ses kaydı yayımlandı. Kayda göre, “Erdoğan, ismini vermediği bir savcının dosyadan çekilme dilekçesinin kabul edilmemesini istiyor.”

Başbakan Erdoğan’ın, dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin’le Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan aleyhine açılan bir dava hakkında yaptığı bir telefon görüşmesi 3 Mart 2014’te yayımlanmış ve Başbakan, “yargıya müdahale” olarak değerlendirilen bu görüşmeyi dün (5 Mart 2014) yaptığı bir mitingde doğrulamıştı. Doğrulamanın yapıldığı gün Başbakan Erdoğan ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile arasında geçtiği öne sürülen yeni bir kayıt yayımlandı.

Youtube’da, Başbakan’a ait olduğu öne sürülen diğer ses kayıtlarını yayımlayan “Baş Çalan” adlı hesaptan dolaşıma sokulan yeni kayıtta yer alan görsellerde, görüşmenin “25 Aralık yolsuzluk soruşturmasına dair olduğu ve geri çekilme dilekçesinin kabul edilmemesi istenen savcının İdris Kurt olduğu” iddia edildi. Ancak Cumhuriyet ve Sözcü gibi çeşitli mecralarda haberleştirilen ses kaydında bu bilgileri teyit eden ifadeler yer almadı.

Bekir Bozdağ olduğu iddia edilen tarafın sesinin duyulmadığı kayda göre, Başbakan “4 kişi vardı ya yeni atananlar, onların içerisinden çekilen diyorum, bir tanesi çekilmiş veya bir dilekçe vermiş dilekçeyle alakalı, ondan haberin oldu mu” diye soruyor.

Kayıtta, isim vermeden Bozdağ’ın yapacağı bir görüşmeden bahsediliyor. Kaydı yayımlayan “Baş Çalan” adlı hesabın Eski İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı olduğunu iddia ettiği kişi hakkında Erdoğan, “Yani şimdi görüşme yapacan ya şimdi yani onu kabul etmezse isabetli olur, kendisiyle galiba bir görüşme yapıldı, orda farklı bir şey var, onu yarın sabah seninle görüşürüz” ifadesini kullanıyor.

Kaydın sonunda Erdoğan, “Kendisi kabul etmezse isabetli olur, zaten kendisi de geri alabilir” diyor.

25 Aralık dosyasına bakan savcılar kimlerdi?
Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da şüpheliler arasında bulunduğu 25 Aralık yolsuzluk soruşturması Terörle Mücadele Kanunu'nun 10. maddesiyle yetkili Savcı Muammer Akkaş'tan 26 Aralık'ta alınmıştı. Akkaş yerine soruşturmaya Başsavcıvekili Oktay Erdoğan ile birlikte cumhuriyet savcıları İsmail Uçar, İrfan Fidan ve Fuzuli Aydoğdu'nun bakacağı haberlere yansırken ilgili soruşturmaya bakmakla görevlendirilen dört savcıdan biri olduğu iddia edilen İdris Kurt'un dosyaya bakmayı kabul etmediği ileri sürülmüştü.

27 Aralık'ta yayımlanan ilgili haberlerde, dosyayı inceleyen Kurt'un sağlık sorunlarını gerekçe göstererek soruşturmada görev almayı istemediği öne sürülmüştü.

t24.com.tr

06 Mart 2014ETİKETLER: adalet bakanı,savcı,görev değişikliği,başbakan erdoğan,yeni ses kaydı

Bookmark and Share
İlgili Haberler

'Paralel' dediler AKP sempatizanı çıktı!

Havuz medyasının Hizmet Hareketi’nin terör örgütü PKK’yı desteklediği yönündeki iftira haberleri...

"Bize Liste Geliyor"

Samanyolu Haber'de yayınlanan Derin Bakış programında son yaşanan terör olayları ve 17/25 Aralık...

Sedaf Laçiner Zekeriya ÖZ meselesini yazdı!

Prof. Sedat Lçiner Ergenekon’un efsane savcısı Zekeriya Öz ve savcı Celal Kara 'nın Gürcistan...

Yakala Kararında İlginç Detaylar!

Bugün gazetesi yargı muhabiri Kamil Maman, Savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara hakkında yakalama...

Savcı Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında yakalama kararı!

Savcı Zekeriya Öz ve Kara hakkında yakalama kararı! Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından...

O davadan Hürriyet'e takipsizlik verildi!

Öldürülen savcı Selim Kiraz fotoğrafı için Can Dündar dahil 18 gazeteci hakkında 7.5 yıla kadar...

HSYK, meslekten ihraç ettiği savcıyı suçsuz buldu!

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Cumhuriyet Savcılığı'ndan ihraç ettiği Mehmet Yüzgeç...

Bursa'da orman yangını: 40 ev boşaltıldı

Bursa'da dün akşam saatlerinde başlayan orman yangını poyraz sebebiyle kontrol altına alınamıyor

Bursa'daki yangın üreticiyi de olumsuz etkiledi

Bursa’da başlayan ve Mudanya ilçesinin Göynüklü ile Çağrışan mahallelerinin doğusundaki ormanlık alanlara da sıçrayan yangında meyve bahçeleri de...

Bursa'da 50 hektar kızılçam yandı, müdahale sürüyor...

Bursa'da akşam saatlerinde başlayan orman yangını sürüyor. Hava kararmadan önce 3 helikopterin müdahale ettiği yangına şu saatlerde sadece karadan...

AK Parti ilçe başkanı PKK'lılar tarafından kaçırıldı!

AK Parti'nin Tunceli Mazgirt İlçe Başkanı Süleyman Canpolat, bir grup PKK’lı tarafından aracı yakıldıktan sonra kaçırıldı.

Çarpışan otomobiller sulama kanalına düştü

Adana'nın Kozan ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında otomobiller sulama kanalına düştü

Hopa Belediye Başkanı: Yaralar sarılmaya devam ediyor

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, yaşanan sel felaketinin yaralarının sarılmaya devam ettiğini söyledi

Minareden köylülere yangın uyarısı!

Bursa'da bugün akşam saatlerinde başlayan orman yangını sürüyor. Polis telsizlerinden 8 ayrı noktada başladığı gerekçesiyle şüpheli olarak anons...

E-5'te trafik yoğunluğu

Haliç Köprüsü metrobüs yolunda bakım-onarım çalışmaları sebebiyle E-5 Ankara istikameti yönünde yoğun araç kuyruğu devam ediyor

Şemdinli'de 18 bin 900 adet Kaleşnikof mermisi ele geçirildi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 18 bin 900 adet AK-47 Kalaşnikof marka uzun namlulu silaha ait mermi ele geçirildi